O autorze
Iga - coach kariery i trener rozwoju osobistego pracujący dla jednej z największych organizacji w West Yorkshire, akredytowany członek Charted Institute of Personal Development (CIPD), z wykształcenia HRowiec. Chcąc rozwijać się w pisaniu, pragnie przekazać inne spojrzenie na coaching, HR oraz rozwój osobisty. Inne, dlatego że mieszkając w UK od 7 lat jest w stanie obiektywnie porównywać trendy, techniki i mechanizmy powyższych dziedzin w Polsce i zagranicą. Twitter: @igaliziniewicz

Maciek - z wykształcenia i z zamiłowania teolog oraz trener korporacyjny; zawodowo: trener studenckich start-upów i przędsiębiorczości na University of Bradford w West Yorkshire. Dojrzewał w warszawskich środowiskach neo-ewangelikalnych co m.in. nauczyło go miłości do różnorodności wśród ludzi i wrażliwości na ich potrzeby. Zainteresowany przywództwem intuicyjnym. Twitter: @mliziniewicz

Oboje są twórcami i prowadzącymi program "Emerge", który rozwija zdolności przywódcze wśród nastolatków. Z racji miejsca zamieszkania - wielokullturowego Bradford - uwielbiają curry i amerykańskie donaty.

Nie powinnaś z nim randkować, jeśli...

Uwaga singielki. Randkowanie nie jest zajęciem rekreacyjnym, ale jest bardzo ważnym etapem w życiu każdej z was. Randkowanie powinno być procesem poznawania waszej wartość jako kobiety. Nie ma kogoś takiego, jak facet idealny, ale poniższe wytyczne powinny ukrócić wam drogę do znalezienia lepszego partnera.

W ">ostatnim wpisie poruszyłem temat kobiet, myśląc o tym ilu z nas panów, umówi się z osobą, która potem okaże się nieodpowiednią dla nas kandydatką. Teraz czas na panów. Dla ciekawskich - moją opinię buduję na wiedzy podpartej randkowaniem w nastoletnim wieku, udanym małżeństwem z ponad 8 letnim stażem, Biblią oraz lekcjami biologii w podstawówce.

Oto osiem sygnałów ostrzegawczych:

#1 - Używa zwrotu "Teraz twój ruch"

To oznacza mniej więcej tyle, że facet zmęczył sie zabieganiem o ciebie.... zamierza abdykować z pozycji mężczyzny i chce żebyś ty zajeła się zdobywaniem. Nie rób tego za "chiny ludowe". Jesteś warta tego by mężczyzna o ciebie walczył i cię zdobywał. Jeśli teraz odwrócisz rolę, najprawdopodobniej on przestanie zabiegać o ciebie w związku i rychło po ślubie. A elementem wielkich i zdrowych małżeństw jest zabieganie i zdobywanie..

#2 - Mówi że ma problemy, ale będzie lepiej i przejdzie mu po ślubie.

Małżeństwo to szkło powiększające - kropka. Jeśli twój obecny partner jest teraz uzależniony od pornografii to uzależnienie nie zniknie kiedy będziecie po ślubie. Jeśli nazbierał sobie duży dług w SKOKu i na kartach i nie chce słuchać ciebie i nikogo innego porad finansowych - w stałym związku, a szczególnie po ślubie wejdziesz świadomie w huragan stulecia. Niestety bankructwo i rozwody chodzą parami.


#3 - Musisz mu ciągle przypominać, żeby przestał na tobie wywierać presję.

Nigdy nie powinien stawiać cię w tej pozycji. Mam na mysli presję seksualną, finansową i decyzyjną.

#4 - Im bliżej ślubu, tym mniej jest tobą zainteresowany.

Jeśli chłopina opuszcza się w dobrym traktowaniu ciebie im bliżej tego szczególnego dnia... nię będzie lepiej zaraz po ślubie.

#5 - Więcej rozmawiacie w sieci i przez esemesy niż w rzeczywistości.

Każdy może być każdym w sieci lub w pisaniu pieknych słówek. Nie masz pojęcia kim jest tak naprawdę osoba z którą jesteś bo nie spędzasz z nim wystarczającą dużej ilośći czasu. Jak sobię radzą z gniewem? Zranieniem? Zawodem? Nie pozwól, żeby zawrócił ci w głowie chłopak, którego nie znasz.

#6 - Musisz przekonywać samą siebię, żeby z nim być.

No właśnie.

#7 - Izoluje się z tobą i nie wiesz jak będzie zachowywał się wśród twojej rodziny i przyjaciół.

Jeden z nawyków narcystystycznych mężczyzn, którzy uważają się za lepszych od innych. Wierz mi - jeśli jeszcze nie zaczął cię krytykować - to niedługo zacznie. Warto wziąć swojego "ukochanego" na kilkanaście konkretnych wizyt u ludzi, na których mądrej opinii zawsze możesz polegać.

#8 - Kłamie

Zaufanie jest POTĘŻNYM fundamentem, i warto jest zrozumieć, że po ślubie nie zacznie mówić cały czas prawdy. Jeśli nie kocha cię i nie szanuje cię wystarczająco by powiedzieć ci prawdę o sobie - nie możesz mu ufać. Relacja, która nie jest zbudowana na zaufaniu i prawdzie - popadnie w ruinę.
Trwa ładowanie komentarzy...